بیمه زندگی خاورمیانه

رشد حق بیمه تولیدی در شرکت بیمه تخصصی زندگی خاورمیانه سه رقمی و نشانه حرکت رو به جلو این شرکت است

خلاصه خبر
دکتر سلیمانی در نشست هم‌اندیشی هیأت عامل بیمه‌مرکزی و شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران روند رو به رشد صنعت بیمه را نتیجه تلاش و همدلی كاركنان و مدیران صنعت بیمه دانست. وی با اشاره به آمار صنعت بیمه، رشد حق بیمه تولیدی در شرکت بیمه تخصصی زندگی خاورمیانه را سه رقمی و نشانه حرکت رو به جلو این شرکت دانست.
رشد حق بیمه تولیدی

غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه‌مرکزی در نشست هم‌اندیشی هیأت عامل بیمه‌مرکزی و شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران که در بیمه‌مرکزی برگزار شد از رشد و تحولات مثبت صنعت بیمه در سال‌های اخیر خبر داد و گفت: خوشبختانه صنعت بیمه با همدلی و هماهنگی و بهره‌گیری از نیروی انسانی فنی و کارآمد توانسته به جایگاه واقعی خود نزدیک شود.

سلیمانی با استناد به گزارش‌های تحلیلی منتشر شده از سوی اداره آمار بیمه‌مرکزی گفت: مجموع پرتفوی صنعت بیمه در سال 99 با 40 درصد رشد روبرو بوده است. همچنین خسارات پرداختی نسبت به سال قبل 36 درصد رشد یافته؛ اما خوشبختانه نسبت خسارت 4.6 درصد کاهش یافته است. حقوق مالکان نیز از 9 هزار میلیارد تومان به 42 هزار میلیارد افزایش یافته و رشد 366 درصدی داشته است. ضریب ترکیبی از 99 درصد به 98 درصد رسیده که با یک درصد کاهش روبرو بوده است و به همین ترتیب سود شرکت‌های بیمه از 2هزار و 700میلیارد تومان در سال 98 به 12 هزار و 300میلیارد تومان در سال 99 افزایش یافته است.
وی خطاب به مدیران عامل شرکت‌های بیمه گفت: هدف صنعت بیمه خدمت‌رسانی و ایجاد آرامش در جامعه است. شرکت‌ها باید در سندیکا به یک توافق برای تعیین حد بهینه بهای خدمات خود در رشته‌های بیمه‌ای رقابتی به اجماع برسند.

دکتر سلیمانی با اشاره به رشد سه رقمی حق بیمه تولیدی در شرکت بیمه تخصصی زندگی خاورمیانه این رشد را نشان دهنده حرکت رو به جلو این شرکت دانست. وی در ادامه با ارائه آمار خسارت‌ها، سه رشته حمل و نقل دریایی (کشتیرانی)، درمان و بدنه اتومبیل را پر خسارت‌ترین رشته‌های بیمه ای در 5 ماه گذشته اعلام کرد.
رئیس شورای عالی بیمه با تاکید بر رعایت اخلاق حرفه ای از سوی مدیران صنعت بیمه گفت: صنعت بیمه صنعت حساسی است و اگر فساد در آن رخنه کند، اعتماد مردم به این صنعت کاهش می‌یابد.
دکتر سلیمانی با اشاره به ایجاد کمیته صیانت و کمیته ارزیابی عملکرد در بیمه‌مرکزی گفت: عملکرد شرکت‌های بیمه و مدیران آنها در این کمیته بررسی می‌شود و شرکت‌هایی که دارای امتیاز منفی هستند باید با ارائه برنامه های اصلاحی، نسبت به حل مشکلات اقدام کنند.
دکتر سلیمانی ضمن تقدیر از زحمات شبکه فروش در توسعه و گسترش فرهنگ بیمه در جامعه گفت: مدیریت شبکه فروش نماینده‌های بیمه برای ما بسیار ارزشمند هستند و باید مدیران شبکه فروش برای این حلقه گسترده و مهم صنعت بیمه برنامه‌های راهبردی و آموزشی در نظر بگیرند.
وی افزود: صنعت بیمه به حدود 200 هزار بازاریاب نیاز دارد و باید شبکه فروش صنعت بیمه به 400 هزار نفر افزایش یابد. اما این افزایش باید همراه با نظارت و آموزش باشد. شرکت‌های بیمه باید برنامه‌های خود را برای مدیریت شبکه فروش ارائه دهند تا بیمه‌مرکزی بتواند با استناد به این برنامه‌های سالانه به شرکت‌های بیمه متقاضی مجوز نماینده ارائه نماید.
رئیس کل بیمه‌مرکزی در خصوص بیمه‌های  اتکایی نیز گفت: سیاست‌های  بیمه‌مرکزی بر کاهش سهم اتکایی است  چرا که بیمه‌مرکزی بودجه لازم برای اداره سازمان خود را دارد و این تفکر که بودجه اتکایی صرف امور اداری و مالی بیمه‌مرکزی می‌شود نادرست است.
دکتر سلیمانی در خصوص استفاده از اوراق بدهی در بازارهای مالی گفت: پیشنهاد می‌شود طبق آیین‌نامه 97 سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه نیز اوراق بدهی را در سبد سرمایه گذاری خود وارد کنند تا از بازدهی مناسب تری برخوردار شوند.

لینک مطلب : https://melico.ir/life-insurance/اخبار-بیمه-عمر-و-زندگی-خاورمیانه/رشد-حق-بیمه-تولیدی-در-شرکت-بیمه-تخصصی-زندگی-خاورمیانه-سه-رقمی-و-نشانه-حرکت-رو-به-جلو-این-شرکت-است کپی